سرم مو چیست؟

سرم مو چیست؟

سرم مو چیست؟

سرم مو چیست؟

سرم مو یک ماده آرایشی و بهداشت برای محافظت از مو است که به دو صورت جامد و محلول در بازار وجود دارد.در این مقاله با وبلاگ ژان استور همراه باشید.

ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی سرم مو، سیلیکون است که موجب زیبایی و درخشندگی و براق شدن موهای سر می‌شود و از چسبیدن موها به یکدیگر جلوگیری می‌کند.

سرم‌ها چون الکل ندارند به راحتی وز موها رو از بین می‌برند. همان‌طور که وقتی هنگام باران از چتر استفاده می‌کنید تا خیس نشوید، وظیفه سرم مو نیزمحافظت از مو در برابرانواع آلودگی‌ها، نور خورشید و گرد و خاک است.

برتری سرم  نسبت به روغن مو این است که سرم مو به ساختار و بافت موها نفوذ نمی‌کند و فقط لایه‌های رویی مو را در برمی‌گیرد و باعث آسیب به کوتیکول موها نمی‌شود،

اما روغن مو به ساختارهای درونی و بافت مو راه پیدا می‌کند و به کوتیول مو نفوذ پیدا می‌کند.

همچنین زمانی که از سرم مو استفاده می‌کنید تاثیر آن تا نوبت بعدی که بخواهید موهای خود را مورد شستشو قرار دهید باقی می‌ماند.

این محصول مثل ژل حالت چسبندگی در موها ایجاد نمی‌کند و باعث چرب شدن موها نیز نمی‌شود و زیبایی و لطافت خاصی به موهای شما می‌بخشد.

سرم مو چیست؟

فواید سرم مو

  • سرم مو خشکی و شکنندگی مو را برطرف می‌کند.
  • اگر سرم مو به درستی و به طور مورد استفاده قرار گیرد نرمی و لطافت را به موهای شما بازمی‌گرداند.
  • ماده‌ای که در داخل سرم مو ( سیلیکون) وجود دارد به صورت یک لایه محافظ روی سطح موها عمل می‌کند و ازآسیب وارد شدن به مو و انواع آلودگی‌ها جلوگیری می‌کند.
  • سرم مو باعث درخشنگی و براق شدن و خوش حالتی موها می‌شود، و وز شدن موها جلوگیری می‌کند
  • شانه کردن موهای پرپشت و بلند وگره خوردن موها به هم معضلی است که اکثر خانم‌ها با آن مواجه هستند استفاده از سرم مو این مشکل را برطرف می‌کند و عمل شانه کردن را آسان می‌کند.
  • یکی دیگر از فواید استفاده از سرم مو این است که از حالت الکتریسته شدن موها بعد از سشوار کشیدن جلوگیری می‌کند.
  • سرم مو همچنین باعث جلوگیری از ریزش مو می‌شود.
  • مواد تشکیل دهنده سرم مو باعث تقویت پیاز مو می‌شود.
  • سرم مو همچنین موخوره و شکستگی‌های مو را نیز درمان می‎کند.
  • سرم مو حالت چرب و چسبندگی ندارد و باعث پوسته پوسته شدن روی مو نمی‌شود.

طرز استفاده از سرم مو

ابتدا موهای خود با شامپو به طور کامل شستشو دهید تا تمیز شوند،

سپس بعد از بیرون آمدن از حمام در حالیکه موهایتان هنوز نم دارد مقدار کمی سرم مو (دو تا هشت قطره بسته به کوتاه و بلندی موها) را کف دست خود بریزید و سپس به موهایتان ابتدا از پشت به جلو و سپس از جلو به سمت عقب بمالید به طوریکه موهایتان از قسمت سر تا پایین به طور کامل به سرم مو آغشته شود و البته بعد از اینکار تا نوبت بعدی نیازی به شستشوی موها نیست.

نکته مهمی که باید به ان توجه داشته باشید این است که قبل از استفاده از سشوار حتما از سرم مو استفاده کنید و دو اینکه اگر موهای شما خشک است باید هر دفعه بعد حمام از این سرم مو استفاده کنید اما اگر معمولی است دوبار در هفته کافی است.

به این نکته توجه داشته باشید که باید از هر چیزی به صورت متعادل استفاده کرد چرا که استفاده زیاد و ناتمطلوب از هر چیزی ممکن است نتایج مثبتی در پی نداشته باشد بنابراین هر روز از سرم مو استفاده نکنید و به همان اندازه که گفته شد یعنی چند قطره در هر وعده استفاده کنید.

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها